Дея спорт сломи Левски в дербито на кръга във волейболното първенство

• волейбол

ЦСКА нямаше никакви проблеми с аутсайдера Раковски-1964 , Пирин Разлог се наложи над Хебър

Дея спорт сломи Левски в дербито на кръга във волейболното първенство - 1
Снимка: НВЛ

Тимът на Дея спорт Бургас надигра Левски с 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:21) в дербито на 17-ия кръг на волейболното първенство, предаде БТА. Това бе 16-ата победа на бургаския тим в шампионата, която почти му гарантира първото място в класирането през редовния сезон. Авансът на Дея спорт пред Левски вече е 8 точки, а "сините" могат да бъдат изпреварени утре и от шампиона Нефтохимик 2010.

Дея спорт поведе в залата на Левски с 2:0, като предимството им бе особено голямо във втория гейм. В третия обаче тимът на Николай Желязков се събуди и спечели частта с 25:22. "Сините" водеха с 20:19 и в четвъртия гейм и не бяха далеч от това да вкарат мача в тайбрек, но допуснаха срив точно в най-важния момент. Лукас Мадалос реализира 18 точки за успеха на тима. Владимир Гърков завърши с 15 за Левски. За най-добър в мача бе обявен либерото на Дея спорт Мартин Иванов, който игра почти безупречно по-малко от едно денонощие, след като баща му бе починал.

Мачът бе и повторение на финала за Купата на България, когато отново Дея спорт се наложи с 3:1.

ЦСКА нямаше никакви проблеми с аутсайдера Раковски-1964 и го надигра с 3:0 (25:7, 25:12, 25:19) в зала "Васил Симов". Особено осезаемо бе предимството на "червените" в първите два гейма, когато гостите отбелязаха общо 19 точки. Християн Великов бе най-резултатен за тима на Александър Попов с 11 точки, Иван Чолев и Иван Михал добавиха по 9.

Пирин Разлог се наложи над Хебър с 3:0 (25:21, 31:29, 25:21) като гост. Тук решаващ се оказа вторият гейм, в който домакините от Пазарджик пропуснаха четири възможности да спечелят частта и в крайна сметка отстъпиха с 29:31. Мариян Наков от Пирин бе най-резултатен в мача със 17 точки, звездата на Хебър Калоян Вълчинов завърши с 16.