Интер постави начало на празненствата с два гола срещу Торино

• интер-
  • серия а-
  • футбол

Мачът ще се започни и с това, че стана първият в Италия, който е ръководен от изцяло женска съдийска бригада

Отборът на Интер Милано победи Торино с 2:0 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия А. Домакинската победа на "нерадзурите", която е общо 28-а за сезона даде начало на шампионските празненства за тима, като титлата бе осигурена още след успеха над Милан с 2:1 в градското дерби преди седмица.

Мачът ще се започни и с това, че стана първият в Италия, който е ръководен от изцяло женска съдийска бригада. Главен рефер бе известната Мария Соле Фериери Капути, а нейни асистенти - Франческа Ди Монте и Тициана Трашати.

Срещата бе решена в началото на второто полувреме, когато с директен червен картон бе изгонен камерунският халф на Торино Адриен Тамез.

В 56-ата минута Лаутаро Мартинес започна атака, тя премина през Хенрик Мхитарян, който продължи наляво към Хакан Чалханоглу, който с удар от въздуха направи 1:0.

Само четири минути по-късно Мария Капути посочи дузпа за домакините, като Чалханоглу стреля безпощадно в горния десен ъгъл на вратата на Ваня Милинкович-Савич за 2:0.

Футболистите на Интер едва изчакаха края на мача, след който ги чакаше откритият автобус пред стадиона, с който да направят шампионско турне из Милано и да празнуват цяла нощ, заедно с тифозите си.