Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнир в Тунис

• каратанчева

Поставената под №1 българка се наложи над Сандра Самир (Египет) със 7:6(4), 7:5

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнир в Тунис - 1
Снимка: БГНЕС

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №1 българка се наложи над Сандра Самир (Египет) със 7:6(4), 7:5. Срещата продължи 2 часа и 27 минути.

В първия сет Шиникова успя да спечели след тайбрек, след като преодоля пасив от 2:5. Във втората част тя взе аванс от 4:0, допусна обрат 4:5, но със серия от три поредни гейма стигна до победата.

Следващата ѝ съперничка ще бъде победителката от мача между Икуми Ямадзаки (Япония) и №6 Сара Чакаревич (Франция).

По-късно днес българката и Тифани Льометр (Франция), трети поставени в основната схема, ще играят на четвъртфиналите срещу американките Джена Дийн и Миа Хорвит.

Юлия Стаматова пък отпадна във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №3 в схемата българка загуби от японката Ринон Окуваки с 2:6, 6:3, 3:6. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Стаматова взе втората част и изравни резултата, но в третия сет съперничката ѝ поведе с 4:1 и стигна до крайния успех.

В турнира участва и Елизара Янева, която вчера отстъпи пред петата поставена Валерия Юшченко (Русия) с 2:6, 4:6

Междувременно, националката за "Били Джийн Кинг къп" Лия Катаранчева отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на червени кортове в Бонита Спринг (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара.

Българката, която премина през квалификациите след две победи, загуби на старта на основната схема от участващата с "уайлд кард" Софи Чан (САЩ) с 2:6, 2:6 за 70 минути.