Черноморец Бс изравни серията срещу Балкан Ботевград

• черноморец-
  • бургас-
  • баскетбол-
  • балкан ботевград

Сблъсък №3 между двата отбора е на 13 май (понеделник) от 19:00 часа в Ботевград

Черноморец Бс изравни серията срещу Балкан Ботевград - 1

Черноморец победи със 70:57(18:14, 18:12, 19:18, 15:13) Балкан във втория полуфинален мач и изравни серията (1-1) в Националната баскетболна лига. Сблъсък №3 между двата отбора е на 13 май (понеделник) от 19:00 часа в Ботевград, а четвъртият ще се изиграе отново там на 15 май (сряда) от 19:00 часа, пише Спортал.

От състава на Васил Евтимов отсъстваха двама основни играчи - Христо Захариев и Евгени Хаджирусев. Въпреки че през деня се заговори за завръщането на капитана на бургазлии на паркета, това не се случи. Той получи контузия в мач №1 между двата отбора, като стана ясно, че има разкъсани мускулни влакна на бедрото. Хаджирусев не взе участие и в първата среща заради разтежение в прасеца.

Третата среща между двата отора ще е на 13 май (понеделник) от 19:00 часа в Ботевград, евентуален четвърти ще се изиграе на 15 май (сряда) от 19:00 часа отново в "Арена Ботевград", а ако се стигне до решителен пети, то той ще върне серията край морето на 18 май (събота).

ПЪРВА ЧАСТ

Двата отбора дадоха заявка за дерби още от първите минути, като след 2 минути игра домакините поведоха с 6-4. Андрей Иванов пък направи преднината на неговия тим 4 точки (8-4), веднага след това Троша увеличи аванса на 6 точки (10-4). При оставащи малко повече от 5 минути до края на частта "акулите" дръпнаха с 14-7. За първи път в игра на полуфиналите се появи и Шон Смит, който лекуваше контузия. Веднага след това американският баскетболист се разписа в коша на тима от Ботевград, като резултатът стана 16-10 в полза на домакините. Георги Герганов успя да стопи пасива на Балкан до 4 точки (12-16), при оставащи 03:33 минути до края. Чак 34 секунди преди края Андрей Иванов увеличи разликата за Черноморец на 6 точки (18-12), а веднага след това Йордан Минчев отговори с две точки за Балкан, като първите 10 минути завършиха с 4 точки предимство за домакините (18-14).

ВТОРА ЧАСТ

Още в първите секунди Ерик Адамс стопи пасива на Балкан до 2 точки (16-18). Мощна забивка на Шон Смит даде аванс отново от 4 точки на домакините (20-16). Техническо нарушение на пейката на Черноморец даде шанс на гостите да намалят изоставането си с точка и те го направиха благодарение на Майки Диксън (17-20). Веднага след това обаче тройка на Шон Смит даде аванс от 6 точки на неговия тим (23-17). Балкан върна 2 точки, след кош на Майки Диксън, за намали изоставането си до 4 точки (19-23), при оставащи около 8 минути до края. Забивка на Димитър Димитров намали до 2 точки (21-23). Димитър Димитров вкара още две точки, за да изравни резултата (23-23), а веднага след това точна стрелба от далечно разстояние на Алекс Уандие даде преднина от 3 точки на "акулите" (26-23), при оставащи 4 минути до почивката. Две тройки на Травис МакКонико направиха разликата 9 точки (32-23) след 7:30 минути игра. Милен Захариев направи разликата двуцифрена за домакините (33-23). След това Мартин Сотиров отговори с тройка, намалявайки разликата на 7 точки (26-33), при оставащи 4.6 секунди до паузата. Травис МакКонико беше точен от тройката със сирената и Черноморец се оттегли с аванс от 10 точки след първите две части.

ТРЕТА ЧАСТ

Двата отбора си размениха по един кош за по-малко от минута (38-28). Шон Смит пък увеличи разликата на 11 точки (39-28), след като беше фаулиран и реализира само единия наказателен удар. Димитър Димитров намали пасива на Балкан на 8 точки (31-39), но веднага след това Алекс Уандие направи разликата 10 точки (41-31). Йордан Минчев отново намали до 8 точки, но след това получи и техническо нарушение. Тони Троша беше точен от линията за изпълнение на наказателни удари, правейки разликата 9 точки в полза на "акулите". Минчев намали до 7 точки, при оставащи около 6 минути до края на частта. Майки Диксън беше фаулиран, като след две точни изпълнения на фаулове той намали пасива на неговия тим на 5 точки. Андрей Иванов пък веднага след това отново направи преднината 7 точки, но тройка на Димитър Димитров свали разликата до 4 точки, при оставащи 5 минути. Тройка на Ладариен Грифин отново вдигна аванса на домакините на 7 точки, а Мартин Сотиров намали на 5. Милен Захариев вдигна разликата на 9 точки. Нови две точки на Милен Захариев дадоха аванс от 11 точки на Черноморец. При оставащи малко по-малко от 2 минути разликата набъбна до 13 точки. Минчев намали с 2 точки изоставането на Балкан, а в крайна сметка преди заключителната четвърт домакините водят с 55-44.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Травис МакКонико даде преднина на своя тим от 13 точки след мощна забивка още в първата минута. Последва забивка на Шон Смит, която направи разликата 15 точки (59-44). Ерик Адамс намали с 2 точки изоставането на Балкан. Минчев беше фаулиран, но успя да реализира само единия наказателен удар, за да стопи изоставането на неговия тим до 12 точки (47-59), при оставащи 7 минути до края на мача. Тройка на Сюприйм Хана намали разликата на 9 точки (50-59) след 4 минути игра. Андрей Иванов вдигна аванса на домакините на 11 точки. Тройка на Милен Захариев направи резултата 64-50 в полза на "акулите", при оставащи 4:30 минути до края. Йордан Минчев намали с две точки изоставането на гостите. Димитър Димитров намали с още една точка, но Андрей Иванов отново вдигна разликата до 13 точки. Майки Диксън върна две точки в коша на Черноморец. Забивка на Травис МакКонико направи резултата 68-55, при оставащи 2:44 минути до финалната сирена. Йордан Минчев намали с точка изоставането на ботевградчани. Шон Смит пострада при сблъсък с Йордан Минчев при малко повече от минута и половина до края. Той беше заменен от Ладариен Грифин, който вкара два фаула и направи резултата 70-57 в полза на домакините.

За Черноморец най-резултатен беше Травис МакКонико с 19 точки, Андрей Иванов завърши с дабъл-дабъл - 12 точки и 10 борби, 12 вкара и Шон Смит.

Йордан Минчев реализира 20 точки за Балкан, 13 наниза Димитър Димитров.